Renowacja Mercedes-Benz 190 SL

Procedura przyjęcia auta

Proces ten rozpoczyna się wraz z wizytą klienta oraz pojazdu do renowacji w naszej firmie. Na tym etapie wykonywane są oględziny a także ocena aktualnego stanu pojazdu. Strony ustalają szczegóły współpracy oraz podpisują umowę na wykonanie renowacji.

Całkowity demontaż pojazdu

Na tym etapie pojazd jest rozbierany na podzespoły i części. Aby uniknąć jakichkolwiek pomyłek stan części i podzespołów jest spisywany oraz tworzymy dokumentację zdjęciową wszystkich elementów. Każda część zostaje sprawdzona i oceniona przez naszych wykwalifikowanych pracowników, dzięki czemu jesteśmy w stanie zminimalizować koszty renowacji poprzez odzyskanie jak największej ilości oryginalnych elementów.

Piaskowanie / Czyszczenie karoserii myjką wysokociśnieniową

W zależności od stanu karoserii dobieramy odpowiednią metodę oczyszczania jej ze starych powłok lakierniczych. Proces ten jest bardzo ważny ponieważ dzięki dokładnemu usunięciu rdzy a także starych powłok lakierniczych będziemy mogli przygotować ją do prac blacharskich oraz zabezpieczyć antykorozyjnie na długie lata.

Naprawa blacharska karoserii

Nasi wykwalifikowani blacharze z wieloletnim stażem usuwają zniszczone oraz skorodowane elementy, które nie nadają się do uratowania. Następnie zgodnie ze sztuką blacharską a także z zachowaniem wszelkich proporcji oraz wymiarów dzięki oryginalnej ramie pomiarowej odtwarzają karoserię. Wszystkie części wykorzystywane do naprawy blacharskiej pojazdu są najwyższej jakości.

Przygotowanie do lakierowania i lakierowanie karoserii

Na tym etapie karoseria zostaje zabezpieczona wysokiej jakości produktami antykorozyjnymi. Następnie lakiernicy za pomocą mas szpachlowych, podkładów oraz z wykorzystaniem profesjonalnych i nowoczesnych narzędzi dbają o to aby wszelkie kształty oraz płaszczyzny nie odbiegały od oryginału. Proces ten kończy się lakierowaniem karoserii w profesjonalnej kabinie lakierniczej. Wszystkie produkty wykorzystywane na tym etapie pochodzą od najlepszych producentów z branży lakierniczej. Stosujemy lakiery nawierzchniowe o tradycyjnym składzie chemicznym oraz w oryginalnej kolorystyce. Nasza firma przestrzega wysokich norm ekologicznych związanych z ochroną środowiska.

Demontaż podzespołów pojazdu oraz weryfikacja części

Wszystkie podzespoły zostają przekazane na wyspecjalizowane działy które zajmą się ich naprawą. Sprawdzamy i weryfikujemy stan poszczególnych części które zostaną odzyskane z demontażu a także oceniamy ilość nowych części, które musimy użyć do naprawy.

Naprawa poszczególnych podzespołów

Procesy naprawcze, które zachodzą w poszczególnych działach takich jak: silnikownia, dział naprawy układu zawieszenia, regeneracji gaźników, układu hamulcowego są kluczowe w celu uzyskania jak najlepszych efektów technicznych związanych z całym procesem renowacji. Aby osiągnąć ten cel używamy nowe oryginalne części a także najwyższej jakości dostępne na rynku zamienniki.

Regeneracja serwa hamulcowego

Regeneracja gaźników

Naprawa tapicerska wnętrza pojazdu

Renowacja tapicerki wymaga ogromnej staranności, fachowości oraz doświadczenia a także użycia najlepszych dostępnych na rynku materiałów. Stosujemy oryginalną kolorystykę oraz fakturę skór i wykładzin samochodowych. Poszycie dachu cabrio montowane w naszych pojazdach nabywamy od najlepszego europejskiego producenta. To właśnie piękne i komfortowe wnętrza nadają tym pojazdom szyku i elegancji.

Przygotowanie elementów chromowanych i ocynkowanych do nowych pokryć galwanicznych

Nasz pracownik dokładnie przygotowuje wszystkie elementy które będą wymagać nowych pokryć galwanicznych. Zanim elementy otrzymają nowe powłoki są pasowane indywidualnie do przypisanego auta.
Proces ten jest bardzo wymagający technologicznie dlatego od wielu lat współpracujemy z najlepszymi firmami z branży galwanicznej.

Montaż całkowity pojazdu

Nasza firma posiada dwa bliźniacze działy montażowe. Tutaj trafiają gotowe pięknie polakierowane karoserie oraz odrestaurowane na innych działach podzespoły, części oraz elementy tapicerskie. Praca na tych działach wymaga od naszych pracowników ogromnego skupienia, poczucia estetyki, elegancji oraz fachowej wiedzy. Jest to jeden z kluczowych i najbardziej pracochłonnych procesów aby osiągnąć wysokiej jakości produkt końcowy.

Przegląd w stacji diagnostycznej

Każdy pojazd po montażu całkowitym trafia na stację diagnostyczną w celu sprawdzenia stanu technicznego pojazdu, który zagwarantuje bezpieczną i komfortową jazdę oraz przygotuje go do końcowych badań technicznych.

Jazdy próbne

Na koniec renowacji każdy pojazd przechodzi testy na pasie startowym na zamkniętym lotnisku, gdzie wykonuje trasę 200-250km. Mają one za zadanie sprawdzenie auta w normalnej eksploatacji i ewentualnym wyeliminowaniu mankamentów.

Efekt końcowy

Gdy pojazd pozytywnie przejdzie jazdy próbne nasi specjaliści od detailingu przygotowują pojazd do odbioru przez klienta. Następnie wykonujemy sesję fotograficzną gotowego auta, którą wraz z pełną dokumentacją zdjęciową wszystkich procesów renowacji przekazujemy klientowi podczas odbioru auta.

Auto Stodoła Marian Żynis
Kopernika 5
78-523 Nowe Worowo

auto@auto-stodola.com.pl
+48 94 361 57 27
+48 94 361 58 59